0212 245 3969 - info@aydinayanoglu.com.tr

"İyi ifade edilmiş bir sorun, yarı yarıya çözülmüştür." Charles F. Kettering

Müvekkil, Çözüm ve Proje Ortaklarımız ile dostlarımıza duyurumuzdur

Corona virüsü (Covid-19) salgını hukuk sistemimizi, büro etkinliğimizi durma noktasına getirmiştir. Büromuzda ilk hafta dönüşümlü olarak birer meslektaşımla nöbetleşe çalıştık.

Diğer meslektaşlarım ve büro personeli evlerine kurulan sistem üzerinden etkinliklerine devam ettiler. Ancak bu hafta çalışmalarımız tamamen evlerden yürütülmeye başlanmıştır.

- Büro telefonlarımız yönlendirmeli olarak aktiftir.

- Salgın nedeni ile tahminimiz 15 Mayıs 2020 tarihine kadar duruşma, hâkim kararı gerektiren ara karar işlemleri, icra takibi ve icra takip işlemleri yapılmayacaktır. İlk duruşma günümüz 15 Mayıs 2020 olarak belirlenmiştir. Ancak duruşmalarımızın yoğunluğu Ekim, Kasım ve Aralık 2020 tarihleridir.

- Telekonferans yöntemi ile ihtiyari ticari arabuluculuk hizmetleri hariç Arabuluculuk büro etkinliklerimiz de durdurulmuştur.

- Arabuluculuk büromuz (Taksim Büromuz) geçici olarak kapatılmıştır.

- Şimdilik arazi üzerindeki tüm çalışmalarımız (aplikasyon, tevhit, ifraz vesaire) tapu işlemleri ile idari başvurular, kamulaştırma, dış ticaret ve yatırım projeleri, vergi- mali iş ve işlemler ile arşiv çalışmaları hariç diğer evrak üzeri çalışmalarımız devam etmektedir.

- İdari yazışmalar, Noter işlemleri ve dava açma işlemlerimizi sorunsuz olarak yapmaktayız.

- Büromuz; büro içi çalışmalara dönerek mevcut ve rezerv tüm dosyaları, projeleri hukuki ve teknik açıdan yeniden taramaya başlamıştır.

- Web sitemiz üzerinden yazışmalar ile duyurularımızı sunmak istiyoruz. Alt yapısını hazırlamaya, şifre korumalı müvekkil Bilgi ve Danışma kanallarını açmaya çalışıyoruz. Sistemin hazır olması bir ayı geçen bir süre alacaktır.

- Hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını, bu durumun da en az 3 yıl süreceğini, yargılama, işlem ve yazışma süreçlerinin artık tamamen online olacağını düşünerek telekonferans ve çağrı merkezi uygulamalarını oluşturacağız.

- Kent dışı çalışmalarımız sınırlandırılmıştır. Keşif ve ara karar gerektiren işler dışında dış bürolarımıza görevlendirme yapılmayacaktır.

- Özel kadastro, aplikasyon, arşiv çalışmaları 20 Temmuz 2020'ye (Adli Tatil başlangıcı) kadar durdurulmuştur.

- Finansal destekli yeni yatırım ve arazi geliştirme projeleri yıl sonuna kadar alınmayacaktır.

- Değerlendirme için ilk raporlama aşamasında olan projelere (Garipçe, Işıklar, Nakkaş, Yeşilbayır, Paşabahçe, Cumhuriyet köyü, Şile, Çatalca ve Keşan /Tekirdağ, tüm vakıf davaları) devam edilecektir. Ancak sözleşmelerin ve vekaletnamelerin tamamlanması süreci tamamlansa dahi Aralık 2020 tarihinden önce başlanmayacaktır.

- Devam eden projelerimiz için bir sorun bulunmamaktadır. Sadece arazi uygulamaları ile davalara zorunlu olarak ara verilmiştir. Tescil ve başvuru aşamalarına gelen projelerdeki evrak eksikliklerinin tamamlanmasına Mayıs 2020 tarihinden itibaren gruplar halinde müvekkiller çağrılarak başlanacaktır.

- ANCAK GRUP TOPLANTILARI YIL SONUNA KADAR YAPILMAYACAK SİZLERDEN İSTENECEK EVRAKLAR KARGO İLE TALEP EDİLECEKTİR.

- Yine önlemler devam ettiği sürece aciliyeti olmadıkça hiçbir müvekkil ile yüzyüze görüşme, vekil / müvekkil ilişkisi ile dava ve takip sürecine katkısı bulunmayan ısrarlı ve gereksiz telefon görüşmeleri ile yazışmaları yapılmayacaktır. Grup oluşturulmayacak, grup yazışmaları yapılmayacaktır.

- Tüm bilgilendirme, soru ve sorun alma, talep toplama görüşmeleri Genel Koordinatörümüz Erdan Hanım ile yapılacak; avukat meslektaşlarımız durumun aciliyetine göre sizlere dönüş yapacak veya mesaj yollayacaktır.

- Gerek görüldüğünde sınırlı telekonferans görüşmeleri yapılabilir.

- Yurtdışı proje ve işlemlerimiz seyahat yasağı süresince dondurulmuştur.

- Müvekkil ve proje ortağı firmalarımız ile ek protokoller hazırlanmaktadır.

- Taraf olduğumuz yatırım sözleşmelerimiz askıya alınmıştır. Ancak sözleşmelerden doğan haklarımız ilgili ülke devletlerinin teminatı altındadır.

- Uluslararası çözüm ortağı meslektaşlarımız ile online süreç takiplerimiz devam edecek, proje ortaklarımız ve müvekkillerimiz sürekli bilgilendirilecektir.

- İletişimi kesmeden ama birbirimizi de yormadan, yüksek bir moral ile birlikte bu süreci yönetebileceğimize inanıyoruz ve sizlerden anlayış bekliyoruz.

Saygılarımızı sunarız.

Sağlıcakla kalınız.

Av.Aydın Ayanoğlu